Skip to main content

#Klimastreik am 20. September: Zusammen mit Fridays for Future auf die Straße!

Fridays for Future ile birlikte sokaklara çıkın!

20 Eylül'de iklim grevi var

Aylardır dünyanın dört bir yanında çocuklar ve gençler #FridaysForFuture (Gelecek için Cumalar) sloganı arkasında grevler gerçekleştiriyor; iklim konusunda somut önlemler alınmasını ve geleceklerinin iklim krizince belirlenecek olmamasını talep ediyorlar.

Protestoları son derece haklı. Sıcak hava dalgalarına, kuraklıklara ve sellere neden olan iklim krizi, şimdiden dünya çapında milyonlarca insanın yaşamlarını ve geçim kaynaklarını yok ediyor. Mevcut eşitsizlikleri daha da artırıyor ve temel insan hakları ihlallerine neden oluyor. Eğer küresel ısınma 1,5 derecenin altında tutulamazsa, iklim felaketinin önlenemeyecek olması riski var. Alman hükümeti iklim konusunda gereken azimli politikaları uygulamayı başaramadı.

Yine de umut var! Genç grevciler karar vericilere giderek artan düzeyde baskı uygulamayı başardı. Alman hükümeti iklim politikaları konusunda bundan sonraki adımlarını 20 Eylül'de açıklayacak. Hepimize, #FridaysForFuture'a katılmak ve iklim grevini desteklemek düşüyor. Eğer şimdi omuz omuza durursak hükümeti harekete geçmeye zorlayabiliriz. Dünya çapında yüz binlerce insan sokaklara çıkacak. Ortak geleceğimizin bizden çalınmasına izin vermeyeceğiz!

Genç nesli desteklemek için bu 20 Eylül'de #FridaysForFuture'un yanındayız. Öğrencilerin protestoları gerekli ve iklim krizinin önlenmesi için taleplerinin karşılanması gerekiyor. Bu yüzden iklim grevi için #FridaysForFuture ile birlike sokaklara çıkıyoruz.

20 Eylül'de size yakın bir şehir veya kasabada bir gösteriye katılın! Hep birlikte iklim konusunda acilen harekete geçilmesini talep edeceğiz!

 

Burada, Almanya'daki tüm gösterilerin haritasını ve listesini bulabilirsiniz.